Estatedealer nieruchomości Kraków

Biura nieruchomości to pośrednicy w sprzedaży, kupnie bądź wynajmie mieszkania. Jednak wiele osób nie wie, jak właściwie działają. W tym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze skorzystaniem z usług biura nieruchomości.

Biura nieruchomości pośredniczą w transakcjach nieruchomościami. Zakup, sprzedaż lub wynajem mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. W końcu chodzi o nasze własne cztery kąty, nasz dom, który jest azylem i miejscem, gdzie możemy być naprawdę sobą. Na pewnym etapie życia każdy z nas spotyka się z rynkiem nieruchomości, który wielu przytłacza, bowiem portali z ogłoszeniami i ofert jest naprawdę mnóstwo – jak w tym gąszczu informacji znaleźć coś wartego naszej uwagi?

Zakup mieszkania z Estatedealer

Mając w planach sprzedaż, kupno lub wynajem mieszkania zastawiamy się, czy skorzystać z usług biura nieruchomości. Wielu jednak decyduje się na sfinalizowanie transakcji na własną rękę, co w wielu przypadkach nie kończy się dobrze, ponieważ nie zawsze posiadamy odpowiednią znajomość rynku, brakuje nam doświadczenia lub po prostu podejmujemy decyzję zbyt szybko, gdyż brakuje nam czasu na dalsze poszukiwania.
Zatem jak działają biura nieruchomości? Jak wysoką prowizję pobierają? Czy warto skorzystać z ich usług? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w dalszej części tekstu.

Jak działają biura nieruchomości?
Biura nieruchomości dokładnie śledzą portale ogłoszeniowe i prasę, szukając kontaktów zarówno do tych, którzy chcą sprzedać nieruchomość, jak i tych, którzy myślą o jej nabyciu – tak poszukują swoich potencjalnych klientów. Zasady współpracy z biurem nieruchomości reguluje umowa. Biura nieruchomości mają zazwyczaj przygotowany jej wzór, jednak jest to dopiero propozycja, zatem klient ma możliwość negocjacji warunków współpracy. Biura nieruchomości, dzięki doświadczeniu i znajomości rynku nieruchomości, wyszukują najkorzystniejsze oferty i przedstawiają je swoim klientom, sprawdzając jednocześnie wszystkie kwestie prawne związane z własnością nieruchomości. Do biura zgłaszają się też osoby, które dokładnie wiedzą, jakiej nieruchomości szukają. Wówczas podają pośrednikowi swoje wymagania, a ten szuka dla nich odpowiedniego lokum.

W Krakowie wiodącym biurem nieruchomości jest biuro Estatedealer. Biuro Estatedealer oferuje kompleksową obsługę w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami plus możliwość bezpłatnej konsultacji z doradcą finansowym, ubezpieczeniowym, architektem, notariuszem czy sprawdzoną firmą remontową. Jeżeli chcemy sprzedać, kupić lub wynająć mieszkanie warto skorzystać z biura Estatedealer http://estatedealer.net. Biuro posiada w swoim portfolio bardzo dużo ofert dla każdego, od małych mieszkań, kawalerek aż po duże apartamenty w prestiżowych lokalizacjach.

Prowizje biur nieruchomości – jak to wygląda w praktyce?
Wielu ludzi rezygnuje ze skorzystania z usług biura nieruchomości, ponieważ myślą, że to wiąże się z ogromnymi prowizjami, które będą musieli zapłacić. Jednak strach najczęściej wynika z niewiedzy. Otóż na polskim rynku nieruchomości funkcjonuje kilka sposobów naliczania prowizji: od sprzedającego, od kupującego, a także od obydwu stron transakcji jednocześnie. Biura nieruchomości najczęściej pobierają prowizję, która jest jakimś procentem od wartości danej transakcji, rzadziej jest to konkretna kwota lub połączenie kwoty stałej i prowizji procentowej.

Sprzedaż nieruchomości z Estatedealer

Biura nieruchomości najczęściej decydują się na pobranie prowizji procentowej od obydwu stron transakcji. Wówczas pośrednik zawiera umowę zarówno ze sprzedającym, jak i kupującym, co w praktyce powinno oznaczać, że działa w interesie obydwu stron. W tej sytuacji prowizja wynosi od 2 do 3% wartości transakcji i jest pobierana zarówno od sprzedającego, jak i kupującego.
Oczywiście zdarza się, że biuro nieruchomości podpisuje umowę tylko z jedną ze stron transakcji, wówczas tylko ona jest zobowiązana do zapłaty prowizji (od 2 do 3% ceny transakcyjnej).

Trzeba zaznaczyć, że biuro nieruchomości pobiera ustaloną w umowie prowizję dopiero po sfinalizowaniu transakcji, ponieważ nie jest ona zależna od poniesionych kosztów, tylko od osiągniętego efektu. Jeśli pośrednik wymaga zapłaty jeszcze przed wykonaniem zlecenia, powinna nam się zapalić czerwona lampka.

Czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?
Zdecydowanie tak – powodów jest mnóstwo, a najważniejszy z nich to bezpieczeństwo. Biura nieruchomości zajmują się ofertami pewnymi i sprawdzonymi. Pośrednik weryfikuje tożsamość drugiej strony transakcji oraz stan prawny nieruchomości, dzięki temu możemy mieć pewność, że nie trafimy na oszusta. Ponadto pośrednicy nieruchomości doskonale orientują się w specyfice lokalnego rynku mieszkań i domów – wiedzą, na co zwrócić uwagę w poszczególnych ofertach, a także o jakie szczegóły należy dopytać. To wszystko zawdzięczają wieloletniemu doświadczeniu, które bardzo dobrze wpływa na skuteczność ich działania. Oczywiście trzeba pamiętać, aby korzystać z usług tylko sprawdzonych pośredników – pytaj znajomych i rodzinę, szukaj opinii w Internecie.

Komentarze (1)

  1. Też uważam, że warto skorzystać z usług biura nieruchomości, szczególnie, jeśli się nie znamy albo jeśli zależy nam na czasie. W moim przypadku było to i to, chciałam szybko sprzedać mieszkanie a nie miałam o tym pojęcia. Trafiłam z polecenia przyjaciół na profesjonalne biuro nieruchomości w Krakowie, którzy w trzy miesiące sprzedali mieszkanie i załatwili wszystkie formalności 🙂

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są symbolem *