Wrocław, położony nad Odrą i jej czterema dopływami, jest historyczną stolicą Dolnego Śląska. To miasto o długiej i bogatej historii – był stolicą księstwa wrocławskiego, siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk i rejencji wrocławskiej, a od 1946r. jest stolicą województwa wrocławskiego.

Bogactwo atrakcji turystycznych czyni Wrocław miastem bardzo licznie odwiedzanym przez turystów z całego świata. Do miejsc, które koniecznie należy zobaczyć, należy m.in.przepiękne Stare Miasto, wyjątkowa Hala Stulecia, wybrzeże Odry z ponad setką mostów, Ostrów Tumski, czy najstarszy Ogród Zoologiczny w Polsce. Każdy turysta powinien także przejść szlak krasnali wrocławskich, próbując je wszystkie odnaleźć – a nie jest to wcale takie proste!.

Wrocław to także miasto bogate w tereny zielone. Wspaniały Ogród Japoński i Botaniczny, trzydzieści parków i ponad 2000 ha lasów czynią stolicę Dolnego Śląska prawdziwym zielonym miastem.

Walory turystyczne Wrocławia zostały docenione przez podróżników i turystów z całego świata, którzy w głosowaniu na prestiżowy tytuł European Best Destination 2018 przyznali mu pierwsze miejsce. W konkursie bierze udział 20 miast, a tytuł przyznawany jest corocznie. Wrocław pozostawił w tyle takie miasta, jak Wiedeń, Lizbonę, Ateny czy Paryż. European Best Destination jest międzynarodową organizacją turystyczną, promującą kulturę i turystykę w Europie. Tytuł przyznawany przez nią jest wielką nobilitacją – konkursem zainteresowane są największe światowe media.

Wrocław

To nie jedyne wyróżnienie dla Wrocławia. W rankingu firmy Poland Sotheby’s International Realty, powiązanej z domem aukcyjnym Sotheby’s, stolica Dolnego Śląska zdobyła trzecie miejsce jako najbardziej atrakcyjne miasto do zamieszkania. W uzasadnieniu napisano, że:  dynamiczna i wielokulturowa stolica Dolnego Śląska przyciąga nie tylko urodą, ale również atmosferą. To jedna z najbardziej „zachodnich” polskich aglomeracji i silnie rozwijający się ośrodek biznesowy.

Wrocław został doceniony także za możliwości rozwoju biznesu. W 2016r. w rankingu fDi Strategy Awards 2016, opracowanym przez fDi Inteligence – opiniotwórcze pismo z grupy Financial Times – Wrocław został wyróżniony za swoje działania w dwóch kategoriach: wsparcia inwestorów w tworzeniu nowych miejsc pracy oraz działania na rzecz współpracy pomiędzy biznesem a uczelniami.

Wrocław jest także ważnym węzłem komunikacyjnym. Z lotniska Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika startuje siedem regularnych linii lotniczych i liczne samoloty czarterowe. Port lotniczy został doceniony przez podróżnych z całego świata. W 2016 roku, w rankingu najlepszych lotnisk w Europie wrocławski port lotniczy zajął poczytne trzecie miejsce wśród lotnisk regionalnych, wyprzedzony jedynie przez znacznie większe lotniska w Porto i Alicante. Ranking powstał na podstawie głosowania pasażerów korzystających z globalnego serwisu Sleepinginairports.net. Głosujący brali pod uwagę przede wszystkim atmosferę, infrastrukturę i jakość obsługi portu lotniczego.

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczone są symbolem *